Radni zwrócili się do Marszałka Województwa Śląskiego

Opublikowano: 2015-05-06     Autor: Redakcja

Razem.jpg

30 kwietnia 2015 roku na sesji Rady Miasta Tychy w imieniu Klubów Tychy Nasz Małą Ojczyzną oraz Prawa i Sprawiedliwości odczytano treść pisma złożonego na ręce Marszałka Województwa Śląskiego w sprawie przekazania pozostałych udziałów spółki Megrez na rzecz miasta Tychy. Przedmiotowe pismo odczytał radny Tadeusz Furczyk z Klubu PIS. Poniżej treść pisma, które również zostało przekazane władzom miasta Tychy. 


linia

Petycja online

Opublikowano: 2015-04-01     Autor: Redakcja

Podpisz_to.jpg

Ułatwiamy zbiórkę podpisów. Swoje poparcie dla naszej wspólnej inicjatywy można okazać poprzez podpisanie się w serwisie podpisz.to. Pod koniec akcji przedmiotowa petycja zostanie wydrukowana i złożona w UM Tychy. W ciągu jednego dnia naszą petycję podpisało ponad 350 osób. Prosimy o przekazywanie tej informacji dalej.


linia

Wybory samorządowe 2014 - podsumowanie

Opublikowano: 2015-01-13     Autor: Redakcja

DSC03771_(4).jpg

KWW Tychy Naszą Małą Ojczyzną w wyborach samorządowych wprowadził do Rady Miasta Tychy 4 radnych Dariusza Wencepla, Edytę Danielczyk, Pawła Porszke, Jakuba Chełstowskiego. Radni utworzyli w Radzie Miasta Klub Radnych Tychy Naszą Małą Ojczyzną. 

 


linia

Będę kandydował na urząd Prezydenta Miasta Tychy

Opublikowano: 2014-09-03     Autor: Redakcja

JAKUB_CHEŁSTOWSKI.jpg

Drodzy tyszanie! Pragnę ogłosić, iż zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta Miasta Tychy bo nasza mała ojczyzna potrzebuje zmiany. Urzędujący włodarz jakiś czas temu pytany o sympatie partyjne odpowiedział, że takowych nie ma, gdyż Tychy to jego partia. Było to jedno z bardziej trafnych określeń w ustach Pana Andrzeja Dziuby podsumowujące własną działalność. Tak właśnie rządzi się Tychami. Jak partią,  własnym folwarkiem,w którym nagradza się lojalnych działaczy i nie znosi się krytyki.
 

 


linia

STNMO w Radiu Express

Opublikowano: 2015-04-22     Autor: Redakcja

JAKUB_CHEŁSTOWSKI.jpg

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy  w audycji Radia Express, która dotyczy naszej akcji w sprawie zbiórki podpisów pod petycją do władz miasta o uruchomienie w Tychach kompleksowej opieki medycznej dla dzieci w ramach spółki Megrez. Gościem Radia Express był Prezes STNMO Jakub Chełstowski. 


linia

Oświadczenie o zbiórce podpisów pod petycją do władz miasta Tychy

Opublikowano: 2015-03-28     Autor: Redakcja

Razem.jpg

 W dniu 20 marca 2015 roku Kluby Radnych Tychy Naszą Małą Ojczyzną i Prawa i Sprawiedliwości we współpracy ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną i Kołem PIS w Tychach postanowiły podjąć się realizacji wspólnego celu jakim jest uruchomienie w szpitalu zarządzanym przez spółkę Megrez oddziału urazowego i rehabilitacyjnego dla dzieci. Od paru lat tyszanie w poszukiwaniu pomocy medycznej dla swoich pociech zmuszeni są do podróżowania po różnych miastach województwa śląskiego, z czego najwięcej wyjazdów jest do szpitala w Katowicach – Ligocie. Zwracaliśmy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dziubie w czasie styczniowej debaty budżetowej uwagę, że to jest dla mieszkańców bardzo ważna sprawa.


linia

NOWOCZESNE - BEZPIECZNE - UCZCIWE TYCHY

Opublikowano: 2014-09-05     Autor: Redakcja

RADA.jpg

Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną i działacze Ruchu Autonomii Śląska Koło w Tychach w dniu 1 września zorganizowali pod UM Tychy konferencję prasową na temat nepotyzmu i klientelizmu w tyskiej radzie miasta. Poniżej przedstawiamy zaprezentowaną wówczas tablicę z nazwiskami radnych, którzy w czasie tej kadencji albo zaczęli pracować w gminnych instytucjach, spółkach lub rodziny radnych zostały zatrudnione w instytucjach związanych z miastem.


linia

Sprawa Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Opublikowano: 2014-08-08     Autor: Redakcja

MC.jpg

Pod koniec lipca złożone zostało zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Tychach o możliwości popełnieniu przestępstwa przez byłego już dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Zawiadomienie związane jest z kontrolą prowadzoną przez Wydział Kontroli UM Tychy w MCK-u na przełomie listopada i grudnia 2013 roku. Protokół pokontrolny Wydziału Kontroli został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej dopiero w połowie marca 2014 roku.


linia