Oświadczenie o zbiórce podpisów pod petycją do władz miasta Tychy

Opublikowano: 2015-03-28     Autor: Redakcja

Razem.jpg

 W dniu 20 marca 2015 roku Kluby Radnych Tychy Naszą Małą Ojczyzną i Prawa i Sprawiedliwości we współpracy ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną i Kołem PIS w Tychach postanowiły podjąć się realizacji wspólnego celu jakim jest uruchomienie w szpitalu zarządzanym przez spółkę Megrez oddziału urazowego i rehabilitacyjnego dla dzieci. Od paru lat tyszanie w poszukiwaniu pomocy medycznej dla swoich pociech zmuszeni są do podróżowania po różnych miastach województwa śląskiego, z czego najwięcej wyjazdów jest do szpitala w Katowicach – Ligocie. Zwracaliśmy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dziubie w czasie styczniowej debaty budżetowej uwagę, że to jest dla mieszkańców bardzo ważna sprawa.


linia

Wybory samorządowe 2014 - podsumowanie

Opublikowano: 2015-01-13     Autor: Redakcja

DSC03771_(4).jpg

KWW Tychy Naszą Małą Ojczyzną w wyborach samorządowych wprowadził do Rady Miasta Tychy 4 radnych Dariusza Wencepla, Edytę Danielczyk, Pawła Porszke, Jakuba Chełstowskiego. Radni utworzyli w Radzie Miasta Klub Radnych Tychy Naszą Małą Ojczyzną. 

 


linia

Będę kandydował na urząd Prezydenta Miasta Tychy

Opublikowano: 2014-09-03     Autor: Redakcja

JAKUB_CHEŁSTOWSKI.jpg

Drodzy tyszanie! Pragnę ogłosić, iż zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta Miasta Tychy bo nasza mała ojczyzna potrzebuje zmiany. Urzędujący włodarz jakiś czas temu pytany o sympatie partyjne odpowiedział, że takowych nie ma, gdyż Tychy to jego partia. Było to jedno z bardziej trafnych określeń w ustach Pana Andrzeja Dziuby podsumowujące własną działalność. Tak właśnie rządzi się Tychami. Jak partią,  własnym folwarkiem,w którym nagradza się lojalnych działaczy i nie znosi się krytyki.
 

 


linia

Popieram ważne dla miasta uchwały

Opublikowano: 2014-07-19     Autor: Redakcja

Prezes_STNMO.JPG

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezesem Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną Jakubem Chełstowskim, którego udzielił dla gazety "Głosu Tyskiego". Cały numer gazety do pobrania - link.

 


linia

STNMO popiera w wyborach do Senatu Czesława Ryszkę - oświadczenie

Opublikowano: 2015-01-30     Autor: Redakcja

Poparcie_Czesław_Ryszka.jpg

28 stycznia 2015 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Jednym z punktów obrad było udzielenie poparcia kandydatowi na senatora. Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia w głosowaniu jawnym zdecydowało żeby wesprzeć kandydata Prawa i Sprawiedliwości Czesława Ryszkę który w ocenie członków stowarzyszenia będzie godnie i skutecznie reprezentował interesy tyszan w Senacie. Kandydat PIS posiada doświadczenie w pełnieniu mandatu senatora, a jego życiorys potwierdza, że jest człowiekiem, który w swojej działalności kieruje się służbą drugiemu - a to w pracy w parlamencie jest najważniejsze. Dlatego zachęcamy do udziału w wyborach w dniu 8 lutego i głosowanie na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.


Członkowie Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną


linia

NOWOCZESNE - BEZPIECZNE - UCZCIWE TYCHY

Opublikowano: 2014-09-05     Autor: Redakcja

RADA.jpg

Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną i działacze Ruchu Autonomii Śląska Koło w Tychach w dniu 1 września zorganizowali pod UM Tychy konferencję prasową na temat nepotyzmu i klientelizmu w tyskiej radzie miasta. Poniżej przedstawiamy zaprezentowaną wówczas tablicę z nazwiskami radnych, którzy w czasie tej kadencji albo zaczęli pracować w gminnych instytucjach, spółkach lub rodziny radnych zostały zatrudnione w instytucjach związanych z miastem.


linia

Sprawa Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Opublikowano: 2014-08-08     Autor: Redakcja

MC.jpg

Pod koniec lipca złożone zostało zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Tychach o możliwości popełnieniu przestępstwa przez byłego już dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Zawiadomienie związane jest z kontrolą prowadzoną przez Wydział Kontroli UM Tychy w MCK-u na przełomie listopada i grudnia 2013 roku. Protokół pokontrolny Wydziału Kontroli został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej dopiero w połowie marca 2014 roku.


linia

DK 1 w prokuraturze

Opublikowano: 2014-06-26     Autor: Redakcja

DK1.jpg

9 czerwca radny Jakub Chełstowski złożył zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Tychach o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze miasta Tychy z tytułu anulowania 12 mln zł kar umownych wykonawcy przebudowy Drogi Krajowej nr 1 w Tychach. Został również zgłoszony wniosek o wyłączenie Prokuratury Rejonowej w Tychach z prowadzenia czynności sprawdzających w przedmiotowej sprawie.


linia