Konwencja Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną

IMGP1673_DxOa

W sobotnie popołudnie 6 października br. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Paprocanach Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną przedstawiło główne założenie programowe na lata 2018-2023. Konwencję rozpoczął Dariusz Wencepel prezes Stowarzyszenia Tychy – Naszą Małą Ojczyzną, podkreślając, że jesteśmy zawsze blisko mieszkańców Tychów, następnie omówił program.
Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z DK44 poprzez budowę obwodnicy północnej oraz utworzenie centrum urazowego dla dzieci w szpitalu, aby mieszkańcy nie musieli wozić swoich dzieci, aż do szpitala w Ligocie, to dwie najważniejsze sprawy o które radni TNMO będą walczyć w nadchodzącej kadencji. Zajmiemy się też działaniami na rzecz budowy basenu odkrytego np. na oś.A, budową nowego przedszkola i żłobka, realizacją stadionu lekkoatletycznego, powstaniem treningowego lodowiska całorocznego. Mamy też w planie utworzenie programu Osiedlowych Klubów Seniora w całym mieście oraz poszerzenie programów miejskich dla osób 60+. W trosce o ludzi młodych i ich potrzeby, stawiamy na rozwój budownictwa społecznego, ukierunkowanego na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych młodych małżeństw. Zaproponowaliśmy także, powstanie Palmiarni miejskiej oraz drugiej tężni solankowej po północnej stronie miasta, co urozmaici ofertę rekreacji w mieście.

Radny Klaudiusz Slezak poruszył temat budowy centrum miasta, z którym to obecna władza nie może sobie poradzić.

Radny Paweł Porszke poruszył sprawę wymiany rury cementowo-azbestowej w dzielnicy Wilkowyje.

Radna Edyta Danielczyk zapowiedziała działania na rzecz czystego powietrza oraz ograniczania emisji z tyskiej podstrefy.

Pani Agnieszka Bożek zapowiedziała kontynuacje działań na rzecze bezpłatnej komunikacji publicznej dla młodzieży do ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

Pani Bogumiła Wieczorek przedstawiła sprawę uciążliwości komunikacyjnych dzielnicy Cielmice, przedstawiając rozwiązanie sprawy poprzez budowę obwodnicy, o którą się stara.

Stanisław Kasperczyk radny Rada Osiedla Czułów, poruszył kwestię braku stołówki i świetlicy w Szkole Podstawowej nr 6 w Czułowie, którą pragnie rozwiązać.

Grzegorz Stachoń Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Wartogłowiec, zauważył konieczność remontów wielu chodników w mieście, które są w fatalnym stanie, a miasto w prosty sposób wydało ponad 1.5 mln zł na budowę strzelnicy golfowej.

Zapraszamy na Wybory Samorządowe 21 października 2018r.
Oddajmy swój głos na Tychy – Naszą Małą Ojczyznę.

Proponowane posty